ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201741
*
nr 920 1741
SPEGEL
Gustaviansk stil, höjd: 83 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 19:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 23:30:32
1
100 kr
27/10 17:57:49
2
150 kr
27/10 18:59:35
3
200 kr
27/10 19:00:30
2
400 kr
27/10 19:21:29
3
400 kr
27/10 19:21:29
2
400 kr (Budbetjänt)
27/10 19:24:08
3
450 kr
27/10 19:24:55
2
500 kr
27/10 19:28:30
4
600 kr
27/10 19:29:10
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
SPEGEL
Läs om budbetjänten
nr 920 1741
SPEGEL
Gustaviansk stil, höjd: 83 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 23:30:32 | 1 | 100 kr |
27/10 17:57:49 | 2 | 150 kr |
27/10 18:59:35 | 3 | 200 kr |
27/10 19:00:30 | 2 | 400 kr |
27/10 19:21:29 | 3 | 400 kr |
27/10 19:21:29 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
27/10 19:24:08 | 3 | 450 kr |
27/10 19:24:55 | 2 | 500 kr |
27/10 19:28:30 | 4 | 600 kr |
27/10 19:29:10 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27